آسیب شناسی و حمایت همه جانبه از بنگاه های کوچک و متوسط در اولویت کاری سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور می باشد

تاریخ انتشار: 
08 شهریور 1396 - 23:00
آمار بازدید: 935

معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران در دومين روز از سفر خود به خوزستان، در نشست صمیمی با صنعتگران شهرستانهاي شوش، دزفول و انديمشك از نزديك در جريان مشكلات آن ها قرار گرفت و ضمن افتتاح چند واحد توليدي در اين شهرها، با صنعتگران اين شهرها ديدار كرد .

به گزارش روابط عمومی؛ مهندس علی يزداني در نشست صميمي خود با صنعتگران با اشاره به وضعيت شهرك هاي صنعتي اين شهر اظهار كرد: ایجاد زيرساخت ها در شهرك هاي صنعتي، رسالت سازمان صنايع كوچك و شهرکهای صنعتی ایران است.
وي بر لزوم تامين تسهيلات ارزان تر توسط دولت در راستاي حمايت از اين بنگاه ها اشاره كرد و گفت: اولويت ما در بحث نقدينگي كه يكي ديگر از مشكلات بنگاه هاي كوچك است، پیگیری تامين تسهيلات با نرخي پايين تر از نرخ كنوني شوراي پول و اعتبار است تا صنايع كوچك و متوسط بتوانند در شرايط بهتري كار كنند.
‎معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران بحث حضور بنگاه هاي كوچك در بازار را مشكل ديگر بنگاه هاي توليدي دانست و گفت: به دليل كوچك بودن اين بنگاه ها، بحث بازاريابي آن ها به تنهايي کار مشکلی است ولي حضور در نمايشگاه مي تواند در اين زمينه موثر باشد كه براي آن تخفيف ٥٠ درصدي در نظر گرفته ايم.
مهندس علی يزداني با بيان اينكه دولت براي شكل دهي بنگاه ها و حضور آن ها در بازارداخلي و خارجي در حال تشكيل كنسرسيوم هاي صادراتي است، عنوان كرد: امسال در برنامه خوشه هاي صنعتي و كنسرسيوم هاي صادراتي دولت ٢ ميليارد دلار از محل صادرات اين بنگاه ها به عنوان تكليف اقتصاد مقاومتي پيش بيني شده است.
معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران يادآور شد: در هفته دولت امسال 19 هزار میلیارد ریال طرح تولیدی در درون شهرك ها و نواحي صنعتي و نزديك به 460 طرح تولیدی با سرمایه گذاری 90 هزار میلیارد ریال در درون و بيرون شهرك ها و نواحي صنعتي در كشور افتتاح شده است.

وی در ادامه برنامه سفر خود در شهرک های صنعتی شماره 1، 2 ،3 و 4 دزفول حضور یافت و پس از افتتاح سه واحد تولیدی در این شهر، در نشست با فعالین اقتصادی شهرستان حضور یافت.

علی یزدانی با اعلام ثبت نام بيش از٢٠ هزار و ١٣٨ بنگاه صنعتي و معدني در سامانه بهين ياب در قالب طرح رونق، عنوان كرد: سياست دولت در راستاي حمايت از بنگاه هاي كوچك، كاهش نرخ تسهيلات سرمايه گذاري مناسب با نرخ تورم است كه نياز واقعي اين بنگاه ها است .
معاون وزیر و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: دولت وظیفه دارد به جای سنگ اندازی، راهکار ارائه دهد و از بنگاه ها حمایت کند.

گفتنی است علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بعد از ظهر دیروز سه شنبه هفتم شهریور ماه به منظور بازدید از شهرک های صنعتی خوزستان و افتتاح چند طرح تولیدی در این شهرک ها به مناسبت هفته دولت وارد خوزستان شده بود.