بررسی مشکلات کارخانه تولید الکل مستقر در شهرک صنعتی خرمشهر

تاریخ انتشار: 
26 اردیبهشت 1397 - 23:15
آمار بازدید: 58

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: مشکلات  کارخانه الکل سازی فن آوران اروند خرمشهر که در شهرک صنعتی این شهرستان فعالیت دارد بررسی و مقرر شد این واحد صنعتی  فرایندهای تولید و تصفیه پساب های خود را اصلاح کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان، " اخلاق محمدیان " با اشاره به نشستی که امروز ( چهارشنبه ) با حضور نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، معاون دادستان ، نمایندگان سازمان های محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ، فرماندار خرمشهر و سایر مدیران با محوریت بررسی وضعیت کارخانه تولید الکل که به دلیل عدم رعایت شاخص های زیست محیطی و آلایندگی با شکایت اداره محیط زیست و با حکم دادستان پلمپ شده است برگزار شد اظهار کرد: در این نشست مقرر شد  این واحد صنعتی فرایندهای تولید خود را اصلاح کند  و پساب های ورودی خود را با استانداردهای تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی خرمشهر تطبیق دهد. 

محمدیان تاکید کرد: شرکت شهرک های صنعتی استان نیز برای لایروبی و بهبود شبکه تصفیه خانه همکاری خواهد کرد اما  مدیران کارخانه الکل سازی باید  نسبت به جمع آوری پساب موجود در محیط کارخانه و انتقال این پساب ها به مکان مناسب اقدام لازم را انجام دهند تا بوی نامطبوع پیچیده در فضای شهرک صنعتی و شهرستان خرمشهر برطرف شود زیرا فعالیت های صنعتی نباید به محیط زیست یا سلامت شهروندان لطمه وارد کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان یادآور شد: فرایند تصفیه فاضلاب های صنعتی در شهرک صنعتی خرمشهر منطبق با سیستم برکه های تثبیت است و اصولاً هر تصفیه خانه ای با استانداردهایی طراحی می شود که اگر واحدهای صنعتی پساب های خود را با این استانداردها هماهنگ و سازگار نکنند در عملکرد شبکه فاضلاب و تصفیه خانه اختلال ایجاد خواهد شد.

وی افزود: شهرک صنعتی خرمشهر واقع در منطقه آزاد اروند از جمله شهرک های صنعتی مورد استقبال سرمایه گذاران است، در سال گذشته 9 قرارداد واگذاری حق انتفاع زمین با سرمایه گذاران در این شهرک منعقد و بیش از 20 هکتار زمین به آنان واگذار شد، اشتغال این قراردادها بر اساس جواز تاسیس 176 نفر و سرمایه گذاری آنها 115 میلیارد تومان است. همچنین 4 واحد صنعتی در سال گذشته با ایجاد اشتغال برای 112 نفر و سرمایه گذاری 82 میلیارد تومان در شهرک صنعتی خرمشهر به بهره برداری رسیده است.

محمدیان عنوان کرد: در حال حاضر پروژه خیابان سازی، احداث فاز نخست فضای سبز، لایروبی و تعمیر فاضلاب و توسعه سایت صنعتی با اعتباری بیش از 4 میلیارد و 500 میلیون تومان در شهرک صنعتی خرمشهر در دست اجرا است.